chaffern تصویر کاربران خبر زیر ذره بین

chaffern: تصویر کاربران خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار حوادث قسامه وظیفه پرونده قتل دختر ٨ ساله را روشن می‌کند

مراسم قسامه آینده مردی را که متهم است دختربچه‌ای هشت‌ساله را به قتل رسانده و سوزانده‌ هست، مشخص خواهد کرد. این درحالی است که متهم در همه مراحل تحقیقات اتهام قتل

قسامه وظیفه پرونده قتل دختر ٨ ساله را روشن می کند

عبارات مهم : پرونده

مراسم قسامه آینده مردی را که متهم است دختربچه ای هشت ساله را به قتل رسانده و سوزانده هست، مشخص خواهد کرد. این درحالی است که متهم در همه مراحل تحقیقات اتهام قتل را رد کرده هست.

به گزارش شرق، متهم که پیروز نام دارد و در همسایگی سارا دختر هشت ساله زندگی می کرد، هنگامی که بازداشت شد که یک نفر به مأموران گزارش داد روز گم شدن دختربچه او را در ماشین پیروز دیده است.

بر اساس محتویات پرونده ساعت هفت صبح، نهم اسفند سال ٩٠، دو خواهر جهت رفتن به مدرسه ، منزل را در یکی از روستاهای لواسانات ترک کردند. بعد از رسیدن به سر کوچه خواهر بزرگ تر وارد مغازه ای شد تا جهت سارای هشت ساله خوراکی بخرد، ولی هنگامی که بیرون آمد اثری از خواهرش نبود.

قسامه وظیفه پرونده قتل دختر ٨ ساله را روشن می‌کند

او به جست وجو در اطراف پرداخت ولی اثری از خواهرش نبود به همین خاطر به منزل بازگشت و عنوان را به پدر و مادرش اطلاع داد.

در ادامه جست وجوی اهالی در منطقه شروع شد، ولی هیچ ردی از سارا به دست نیامد، والدین این دختر با مراجعه به پلیس به طرح شکایت پرداختند. آخر عصر همان روز یکی از اهالی جسد سوخته ای را در استخر یک باغ در آن منطقه پیدا کرد. با حضور مأموران در محل مشخص شد جسد متعلق به دختربچه ای است که چند ساعت از قتل او می گذرد.

مراسم قسامه آینده مردی را که متهم است دختربچه‌ای هشت‌ساله را به قتل رسانده و سوزانده‌ هست، مشخص خواهد کرد. این درحالی است که متهم در همه مراحل تحقیقات اتهام قتل

خانواده سارا بعد از مشاهده جسد سوخته دخترشان، او را شناسایی کردند و روند پیگیری به پرونده وارد مرحله تازه ای شد. جسد با دستور قضائی به پزشکی قانونی انتقال یافته شد و تیمی از کارآگاهان تحقیقات در این زمینه را شروع کردند. بررسی های پلیسی نشان می داد دختربچه قربانی انتقامی کور شده است است.

تحقیقات جهت شناسایی عامل این جنایت به بن بست رسیده بود تا اینکه مردی با مراجعه به مأموران گفت: روز اتفاق سارا را سوار بر خودروی مردی به نام پیروز دیدم.

پس از این ادعا پیروز احضار شد و تحت بازجویی قرار داده شد ولی منکر هرگونه جرمی شد. این در حالی بود که یکی از اهالی نیز به مأموران گفت روز اتفاق پیروز را در حال آتش زدن جعبه های چوب در باغی دیده است.

قسامه وظیفه پرونده قتل دختر ٨ ساله را روشن می‌کند

پس از تکمیل تحقیقات با توجه به دلایلی که علیه پیروز مطرح شده است بود، بازپرس جهت او قرار مجرمیت به اتهام قتل عمد صادر کرد و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران فرستاده شد.

متهم در شعبه ٧١ وقت دادگاه کیفری پای میز محاکمه قرار گرفت. اولیای دم در این جلسه جهت قاتل دخترشان تقاضای قصاص کردند.

مراسم قسامه آینده مردی را که متهم است دختربچه‌ای هشت‌ساله را به قتل رسانده و سوزانده‌ هست، مشخص خواهد کرد. این درحالی است که متهم در همه مراحل تحقیقات اتهام قتل

پیروز نیز در دفاع از خود گفت بی گناه است و قتلی مرتکب نشده هست. با توجه به کافی نبودن دلایل هیئت قضات رأی بر برائت متهم دادند. این رأی مورد اعتراض اولیای دم قرار داده شد و پرونده به دیوان عالی کشور رفت. با توجه به نقض رأی یک بار دیگر پرونده به شعبه هم عرض یعنی شعبه ١٠ دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران فرستاده شد.

متهم روز گذشته یک بار دیگر در جایگاه حاضر شد. او گفت: من مرتکب قتل نشدم و پنج سال است دراین باره حرف می زنم. ولی همچنان من را به دادگاه می آورند و متهم می کنند. دلیلی جهت قتل سارا نداشتم نه با خانواده اش دشمنی داشتم و نه با خودش. او و خانواده اش در همسایگی ما زندگی می کردند. او مثل ناموس و دختر من بود و هیچ وقت نگاهی بد به او نداشتم و اگر مورد نیاز بود از او دفاع می کردم. حتی مداحی و قرآن خوانی جهت سارا را هم خودم انجام دادم.

قسامه وظیفه پرونده قتل دختر ٨ ساله را روشن می‌کند

سپس یکی از شاهدان در جایگاه حاضر شد. او گفت: پسرم جهت آوردن آب به کانال رفته بود که با وحشت برگشت و گفت جسدی را دیده هست. هنگامی که من به محل رفتم و پلیس را خبر کردم، متهم هم بین مردم بود و خیلی ناراحت شده است بود ولی من او را بالای سر جسد یا وقت کشف جسد ندیدم.

شاهد دیگر پرونده نیز حرف های مشابهی را مطرح کرد و گفت: من متهم را بالای سر جسد ندیدم، فقط هنگامی که که داشت از خیابان عبور می کرد او را دیدم.

با توجه به اینکه دلایل کافی جهت محکومیت متهم وجود نداشت هیئت قضات اعلام کردند در جلسه بعدی با برگزاری مراسم قسامه رأی پرونده را صادر خواهند کرد. بر اساس این تصمیم اگر اولیای دم نتوانند ٥٠ نفر از اقوام نسبی خود را به دادگاه معرفی کنند که حاضر باشند قسم یاد کنند پیروز عامل قتل هست، آن وقت متهم باید ٥٠ بار قسم بخورد که مرتکب قتل نشده است و در این صورت تبرئه می شود. ولی اگر ٥٠ فامیل نسبی مقتول قسم بخورند این مرد قاتل هست، مرد جوان به قصاص محکوم می شود.

واژه های کلیدی: پرونده | دادگاه | تحقیقات | پرونده قتل | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz