chaffern تصویر کاربران خبر زیر ذره بین

chaffern: تصویر کاربران خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی هنوز پیام‌رسان امن و توانمند داخلی نداریم / مهدی چمران

مهدی چمران، مدیر شورای شهر چهارم و فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با اعتماد آنلاین، اعتقاد است اینکه فقط خبر رسان تلگرام فیلتر شود و خبر رسان امن و توانمند داخلی ج

هنوز پیام‌رسان امن و توانمند داخلی نداریم / مهدی چمران

مهدی چمران: هنوز خبر رسان امن و توانمند داخلی نداریم

عبارات مهم : تلگرام

مهدی چمران، مدیر شورای شهر چهارم و فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با اعتماد آنلاین، اعتقاد است اینکه فقط خبر رسان تلگرام فیلتر شود و خبر رسان امن و توانمند داخلی جایگزین آن نباشد کاری از پیش نمی رود. او تأکید دارد فیلترینگ باید همزمان با ارتقای خبر رسان های داخلی باشد که بتوانند جایگزین خبر رسان تلگرام شوند.

هنوز پیام‌رسان امن و توانمند داخلی نداریم / مهدی چمران

*مدتی است که بحث فیلترینگ خبر رسان تلگرام مطرح هست؛ نظر شما راجع به فیلتر خبر رسان تلگرام چیست؟

این بحث، بحثی تخصصی است و باید شورای عالی اینترنت راجع به آن تصمیم بگیرد. بحث، بحث فیلترینگ نیست. بحث این است که آنها از ما جاسوسی می کنند و اطلاعات ما را می برند. خبر رسان تلگرام مثل ماهواره نیست که فقط محتوا داشته باشد. آنها اطلاعات ما را هم می برند و ما دقیقاً همه اطلاعاتمان را به بیرون درز می دهیم. در حالی که اگر این مساله ملی باشد حداقل می شود اطلاعات خودمان را کنترل کنیم. من با محتوایی که خبر رسان تلگرام در اختیار افکار عمومی می گذارد کاری ندارم، مساله درز اطلاعات ماست. بنابراین باید سیستمی باشد که از اطلاعات ما سوءاستفاده نکند. آن ها الان از اطلاعات ما سوءاستفاده می کنند.

*با مصداق می گویید چه استفاده ای از اطلاعات می کنند؟

مهدی چمران، مدیر شورای شهر چهارم و فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با اعتماد آنلاین، اعتقاد است اینکه فقط خبر رسان تلگرام فیلتر شود و خبر رسان امن و توانمند داخلی ج

آن ها همه اطلاعات ما را دارند، می فروشند و نفع اقتصادی می برند و درآمد مالی دارند. آن ها خیلی اطلاعات دقیقی می توانند از افراد ما به دست آورند.

*اینکه الان تعداد قابل توجهی از مردم از خبر رسان تلگرام استفاده می کنند….

خب از اطلاعات همه اینها استفاده می کنند…

*من سؤالم این هست؛ حالا که بسیاری از مردم کشور از خبر رسان تلگرام استفاده و بعضی هم از طریق آن گذر ان زندگی می کنند شما فیلتر خبر رسان تلگرام را درست می دانید؟

هنوز پیام‌رسان امن و توانمند داخلی نداریم / مهدی چمران

من اینها را دو عنوان جدا می دانم. اینکه آن ها دارند از اطلاعات ما استفاده می کنند یک بحث دیگری هست. باید جهت خبر رسان تلگرام جایگزین داشته باشند.

*خب الان جایگزین تلگرام، خبر رسان هان های داخلی مثل سروش است.

باید شبکه های توانمند داخلی بگذارند که مردم از آن استفاده کنند.

مهدی چمران، مدیر شورای شهر چهارم و فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با اعتماد آنلاین، اعتقاد است اینکه فقط خبر رسان تلگرام فیلتر شود و خبر رسان امن و توانمند داخلی ج

*الان ما شبکه های توانمند داخلی داریم؟

اگر توانمند داخلی باشند و امنیت هم داشته باشد مردم از آن استفاده می کنند.

هنوز پیام‌رسان امن و توانمند داخلی نداریم / مهدی چمران

*الان داریم این شبکه ها را؟

نه. الان نداریم.

*پس با این شرایط فیلتر خبر رسان تلگرام کار درستی است؟

مسئولان مربوطه باید به آن فکر کنند و برنامه ریزی داشته باشند. اینکه فقط فیلتر کنند و فکر دیگری نکنند کار درستی نیست و به درد نمی خورد. فیلترینگ باید همزمان با ارتقای خبر رسان های داخلی باشد که بتوانند جایگزین خبر رسان تلگرام شوند. جایگزین نداشته باشد به نتیجه نمی رسد و حتماً باید جایگزین نیرومند داشته باشند. یک عده ای نمی خواهند جایگزین داشته باشد. می گویند استفاده مردم از خبر رسان تلگرام جهت کسب و کار هست. خب، کسب وکار را می توانند در خبر رسان داخلی داشته باشند.

*الان بحث فیلتر خبر رسان تلگرام مطرح هست. سؤالم این هست؛ الان با این شرایط که خبر رسان های داخلی امن نیست فیلترینگ خبر رسان تلگرام اقدام درستی است؟

می توانیم امن کنیم. می توانیم آنها را نیرومند کنیم، ولی اینکه الان نداریم علت نمی شود که هیچ وقت نمی توانیم داشته باشیم.

*من روی حرف شما حرفی ندارم؛ در این شرایط که شما هم بر آن تأکید داشتید هنوز خبر رسان توانمند و امن نداریم، اگر خبر رسان تلگرام فیلتر شود چه پیامی جهت افکار عمومی خواهد داشت و اثرش بر جامعه چیست؟

افکار عمومی را شما می سازید، رسانه ها می سازند. کلوب ها و جناح ها افکار عمومی را می سازند که کار غلطی هست. بحث فیلتر خبر رسان تلگرام یک کار تخصصی هست؛ اگر کار تخصصی را با کار سیاسی مخلوط کنند نتیجه بدی گرفته می شود.

*اگر مخالفتی با فیلتر خبر رسان تلگرام می شود و شما آن را سیاسی می دانید به خاطر این است که خبر رسان های داخلی امنیت ندارند. مثلاً در همین روزها خیلی راحت اطلاعات آنها هک شد.

بروند درستش کنند.

*خوب من هم سؤالم همین هست؛ آیا هنگامی که امنیت وجود ندارد می توان از افکار عمومی انتظار داشت که از خبر رسان های داخلی استفاده کنند؟

یک وقت است که می گویند چون امنیت وجود ندارد الان نکنیم و هیچ وقت نکنیم.

*مخالفتی جهت این وجود ندارد که خبر رسان داخلی وجود نداشته باشد، بلکه مخالفت با فیلترینگ خبر رسان تلگرام است.

من در این باره نمی توانم نظر دهم.

*شما خودتان از خبر رسان داخلی استفاده می کنید یا تلگرام؟

از همه استفاده می کنم.

*از خبر رسان های داخلی کدام؟

سروش و آی گپ را استفاده می کنم.

*خوب شما که معتقدید خبر رسان تلگرام از اطلاعات سوءاستفاده می کند آیا از آن استفاده می کنید؟ آیا فقط از خبر رسان داخلی استفاده نمی کنید؟

ممنونم، خدانگهدار.

واژه های کلیدی: تلگرام | استفاده | اطلاعات | تلگرام ک | استفاده | اطلاعات | فیلترینگ | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz