chaffern تصویر کاربران خبر زیر ذره بین

chaffern: تصویر کاربران خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار پزشکی ساخت چسب جراحی با استفاده از نانوذرات

محققان کره‌ای چسب جراحی ساختند که نسبت به چسب‌های مرسوم عملکرد بهتری دارد و در میکروسکوپ فلورسانس، سونوگرافی و سی‌تی‌اسکن قابل مشاهده هست. این چسب جایگزین نخ‌ها

ساخت چسب جراحی با استفاده از نانوذرات

ساخت چسب جراحی با استفاده از نانوذرات

عبارات مهم : جراحی

محققان کره ای چسب جراحی ساختند که نسبت به چسب های مرسوم عملکرد بهتری دارد و در میکروسکوپ فلورسانس، سونوگرافی و سی تی اسکن قابل مشاهده هست. این چسب جایگزین نخ های بخیه می شود و تحولی در این حوزه ایجاد می کند.

به گزارش ایرنا از ستاد خاص توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری، یک تیم تحقیقاتی از مرکز تحقیقات نانوذرات و دانشگاه ملی سئول با استفاده از نانوذرات سیلیکا (در بخش پوسته) و نانوذرات اکسید تانتالیوم (در بخش هسته) ساختاری هسته ای – پوسته ای بسازند که قادر به جمع کردن بافت باشد. اکسید تانتالیوم می تواند امواج فراصوت را اسکن توموگرافی را تقویت کند.

ساخت چسب جراحی با استفاده از نانوذرات

در بعضی جراحی ها نیاز به شکافتن بافت هایی نظیر کبد است یا نیاز به چاقو زدن به رگ های مهم بدن بوده که این امر نیازمند ابزاری جهت توقف سریع خونریزی است.

محققان این پروژه با استفاده از ساختار هسته ای – پوسته ای، چسبی ساختند که می تواند حفره ایجاد شده است در کبد یک خرگوش را ترمیم کند. این چسب شباهت زیادی به لیپیدول و سیانوآکریلات ها دارد که تأییدیه شرکت غذا و داروی آمریکا را دارند. این چسب از ترکیب یک چسب بافت و روغن رادیواوپیک (ماده ای مات در برابر تابش هایی نظیر اشعه ایکس) تشکیل شده است هست. با این حال این چسب زیست انطباق پذیرتر از لیپیدول بوده و اثرات جانبی کمتری دارد.

محققان کره‌ای چسب جراحی ساختند که نسبت به چسب‌های مرسوم عملکرد بهتری دارد و در میکروسکوپ فلورسانس، سونوگرافی و سی‌تی‌اسکن قابل مشاهده هست. این چسب جایگزین نخ‌ها

لیپیدول معمولاً سه روز بعد از جراحی سیستم ایمنی بدن را جنبش کرده و بعد از 14 تا 65 روز موجب التهاب می شود. این در حالی است که این چسب تازه بعد از 56 روز هیچ اثر جانبی از خود نشان نداده است.

این چسب به گونه ای طراحی شده است است که در طول حرکت نیز روی بافت قرار می گیرد و بعد از قرار گرفتن روی بافت، چسب نیز به همراه بافت حرکت یکنواختی را تجربه می کند. این چسب روی ریه ها نیز موفقیت آمیز بوده هست. ریه یکی از اندام هایی است که حرکات زیادی را تجربه می کند. نسخه فلورسانس این چسب نیز ساخته شده است که زیر سیتی اسکن می تواند مرئی باشد. این چسب به قدری مات است که می توان آن را از محیط اطراف تشخیص داد.

واژه های کلیدی: جراحی | محققان | استفاده | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz